Darbs pie SFL Projekta

Turpinās aktīvs darbs pie SFL projekta

‘’Esam vienoti domās un darbos!’’ īstenošanas!

Dravnieku pamatskolā turpinās aktīvs darbs pie Sorosa Fonds Latvija ītenotā projekta ‘’Esam vienoti domās un darbos!’’. Katru pirmdienu un trešdienu notiek gan ‘’bērnu vakara skolas’’, gan ‘’pieaugušo vakara skolas’’ nodarbības. Tiek apgūtas radošas idejas gan enkaustikas tehnikā, gan darbā ar dedzināšanas aparātiem kokam un ādai, gan artišoka tehnikā u.c.
Trešdienu vakaros, kopā ar projekta direktora asistenti Āriju Puduli bērni arī nodarbojas sporta zālē ar sportiskajām aktivitatēm, pēc kurām vakarā tiek dzerta silta tēja un ēsts katru reizi cits ievārījums ar baltmaizi. Bērniem kopā sanākšana un brīvā laika pavadīšana ir emocionāls piedzīvojums.
27.martā kopā ar citām SFL ‘’pārmaiņu skolām’’ – no Nagļiem, Atašienes un Sīļukalna pamatskolas, tikāmies uz kopīgu pasākumu Sīļukalna pamatskolā. Vadības grupa mūs iepazīstināja ar īstenotajām iniciatīvām, piedalījāmies dekupāžas meistarklasē, apspriedām kopīgi mazo skolu likteni un jauki kopā sarunās pavadījam laiku, vienojoties, ka nākamā tikšanās būs Brāļu Srindu Atašienes vidusskolā.
Projekta ietvaros, notiek arī dažādas nodarbības bērniem kopā ar psihologu. 10.aprīlī skolā notika meistarklase, par veselīga dzīvesveida popularizēšanu, ko vadīja pirtsskolas skolotāja un viesu mājas ‘’Zemeņu krastiņi’’ īpašniece Anita Reščenko. Tika stāstīts par organisma attīrīšanos, par veselīga dzīvesveida popularizēšanu, par dzīvā ūdens dziednieciskajām īpašībām, kurā iemērkts priežu zars, deva garšot dabiskos čipsus – žāvētas liepu un kļavu lapas, garšojām svaigus begoniju ziedus. Lektore stāstīja par pirtī iešanas procedūrām un organisma attīrīšanu pirms tās. Pēc meistarklases visiem bija iespēja pārdomāt vai mēs visu darām pareizi un ieteica vairāk veltīt laika organisma attīrīšanai no neveselīga ēdiena, no ļaunām domām, vairāk domat labas domas un smaidīt.
       Kopā ar Riebiņu novada biedrību ‘’Atspulgs L’’ tika sagatavots un iesniegts projekta pieteikums 2. komponentes „Pilsoniskās līdzdalības veicināšana un prasmju attīstīšana’’ projekts - ‘’Labo darbu turpinājums Stabulniekos!’’, kura ietvaros paredzēts Stabulnieku centra, skolas apkārtnes un pludmales volejbola laukuma sakopšanas talkas noorganizēšana un laukuma apzaļumošana.

Projekta vadītāja S.Grigale