Projekta turpinājums

Aktivitātes Dravnieku pamatskola pilnā sparā vēl turpinās!

Neskatoties uz to, ka 15.decembrī, tuvojas SFL projekta ‘’Esam vienoti domās un darbos!’’ noslēgums, mēs joprojām vēl aktīvi darbojamies projekta ideju un radošo izpaumsju īstenošanā. ‘’Pieauguso vakara skolas’’ nodarbībās, top jaukas Ziemassvētku davanas- pašgatavotas ziepes ar ābolu, jasmīnu, rožu, bananu, kanēļa un citam smaržām. Daži joprojām aktīvi uztur veselīgu dzīvesveidu nūjojot, bet daļa 26.novembrī, piedalījās meistarklases lekcijā par veselīgu dzīvesveidu, zāļu tējām, dabas velšu sīrupiem, uzlējumiem utml. Šo meistarklasi vadīja dabas lietu pārzinātāja Zeltīte Kaviere. Ne tikai saistošais stāstījums, bet veselīgo uzlējumu un sīrupu degustācija ļāva aizdomāties par to, kā no dabas produktiem, kas mums aug apkārt pļavās, mežos, grāvmalās, mēs varam sagatavot veselībai noderīgas lietas. Cik visas lietas šķiet vienkāršas.
           Nauduļa uzlējumi, klinģerīšu uzlējums, priežu pumpuri medū, ceļmallapu konfektes, pieneņu ziedu sīrups un medus- tie varētu būt neaizstājami palīgi mūsu imunitātes stiprināšanā. Zeltīte piedāvāja arī veselu klāstu ar zāļu tējām - antivīrusu tējas, pretklepus tējas, pirts tējas, dažādu ziedu un maisījumu tējas, piparmētru, tājas vīriešiem utml..Tagad rudens laikā varētu arī noderēt uzlējumi, kuri gatavoti uz spirta bāzes, lai šos vīrusus nomāktu. Laikam tā jau ir, ka pats parastākais un vienkāršākais, kas mums tepat līdzās ir, tiek aizmirsts un tiek pirktas dārgas zāles veselības uzlabošanai. Ne jau velti mūsu senči ilgi dzīvoja, jo lietoja tikai pašu audzētu produkciju, izmantoja visu labo, kas dabā atrodams.
                Laiks, ko pavadījām klausoties un pierakstot svarīgas lietas, ātri paskrēja. Nopirktās tējas, jau tajā pašā vakara tika aplietas un nobaudītas. Lai pietiek spēka un vēlmes, dabas dotās dāvanas izmantot mūsu ikdienā.
                Lai atskaitītos par paveikto un kopā ar pašvaldību nospraustu talākos mērķus, esam ieplānojuši 10.decembrī kopā ar Riebiņu novada pašvaldības deputātiem, aktīvākajiem dalībniekiem, sanākt uz noslēguma semināru. Lai visiem ražīgs un mīlestības pilns pirmsziemassvētku laiks!

Projekta vadītāja S.Grigale