Arhīvs 2011/2012

 

Izlaidums

Irbes soļiem attecēja, Jūsu baltā, skaistā diena.
Cik vien kalnu pārkāpt liksi,
 Visus, visus dzīvē pārkāps viņi.
 Ja tu sniegu takā snigsi,
 Viņi smies tev sniega smiekliem...
 
       Šo ziedošo puķu valstībā esmu bijusi dārzniece piecus gadus un paklusām drīkstēju priecāties par skaistumu, kas nepieder man. Būtu muļķīgi domāt, ka puķes ir manas, lai arī es tām palīdzēju augt. Pat ne sīkākais zieds nepieder man, bet es drīkstēju šeit ravēt, rakt, irdināt, apkopt. Kad kāda puķe sāka nīkuļot, visādi pūlējos to apkopt. Visādi loloju labo un cīnījos pret ļauno. Šajos piecos gados kopīgi esam piedzīvojuši dažādus mirkļus – gan jaukus, gan ne tik, gan prieku, gan bēdas, gan uzvaras, gan zaudējumus. Pats galvenais esam bijuši viens vesels, viena komanda ar kopības, ar atbalsta sajūtu. Ir bijuši mirkļi, kad bijām neziņā, ko darīt, kā sadzīvot, bet vienmēr esam kopīgi atraduši risinājumu šādos brīžos. Ir bijuši mirkļi, kad bijām uz „viļņa” – mums viss veicās, kā saka gāja no rokas. Paldies jums, devītie, par lielu atbildības un pienākuma sajūtu, kad izpildījāt jums izticētos darbiņus, par jūsu atklātību, drosmi izteikt savu viedokli, par uzmundrinājuma vārdiem īstajā vietā un laikā. Vēlu jums nenogurt savas laimes meklējumos un nonākt saskaņā ar sevi, jo tā ir īstā laime.
 
 
                                                                                                                                                         Audzinātāja Ārija
 

>>vairāk, bildes

Tūrisma diena

 

Tūrisma diena notika 30.jūnijā, un kuru tiesāja 7.klases skolēni. Sacensībās bija 7 sporta veidi - limbo, stafete, sitieni vārtos, bumbas mešana mērķī, lidmašīnu lidināšana tālumā, sūkļa mešana, virves vilkšana, un 6.-8. klases skolēni uz laiku slēja telti. Telts sliešanā vislabāko laiku uzrādīja 6. klases skolēni. Klases tika sadalītas vecuma grupās: 1.-3.klase, 4.-6.klase, un 8.klase startēja atsevišķi, vienkārši pārbaudot savas spējas. Katrā disciplīnā pirmajām desmit vietām tika piešķirti punkti- pirmajai vietai 35, desmitajai vietai 2 punkti. Saskaitot visus iegūtos punktus kopā, 1.-3.klašu grupā uzvarēja 3.klase., 4.-6. klašu grupā uzvarēja 6.klase, bet kopvērtējumā visaugstākos rezultātus uzrādīja 8.klase.

 

 

>>vairāk, bildes

Skolas pēdējais zvans


Vēl mirkli esam kopā visi,
Saulaini un cerību pilni,
Vēl nezinām, ko pasaule mums nesīs
Vēl nezinām, kas tajā sagaidīs...

       Ir klāt maijs – pieneņu un ceriņu, putnu dziesmu un ziedošu ābeļdārzu laiks, kā arī skolas pēdējā zvana laiks. Dravnieku skolas zvans uz pēdējo mācību stundu aicināja 9. klases skolēnus 18. maija rītā. Skolā ir tradīcija, ka zvanu rokās tur paši mazākie – tie paši pirmklasnieki, kurus rudenī devītie ieveda skolā un pasākumu vada astotie. Viņi šim pasākumam bija gatavojušies īpaši. Skanēja labi un mīļi vārdi, bija priekšnesumi, rotaļas un dejas.

    Savukārt devītie bija sagatavojuši atvadu vēstuli skolai, kurā izteica cerību, ka paliks skolas vēsturē kā saliedēts, atjautīgs, atraktīvs, radošs un traku ideju pārpilns kolektīvs un par atmiņu no sevis katrs iestādīja vienu rozi ar novēlējumu visiem skolas darbiniekiem „Šeit rozes mēs stādām, lai Jums ceļš starp rozēm iet un lai rozes sirdī prieku nes!”

 >>vairāk, bildes

Projektu nedēļa


>>vairāk, bildes 

Lieldienu atsvētes

 Pēc Lieldienu brīvajām dienām pulcējāmies uz šīs latviešu iezīmdienas atsvēti skolā.
Pasākumu vadīja Lācis (Briška Ingūna), kurš negribēja un negribēja mosties no ziemas miega. Lielo gulētāju celties sauca gan pulkstenis (Viktorija Vinogradova), gan meitenes (Justīne un Ivita) ar dzejas un prozas tekstiem.
     Tad sekoja jautras dziesmas, dejas un rotaļas 6. klase bija iestudējusi uzvedumu par jauko Apstākļa vārdu ģimeni, kas ar silto un ģimenisko atmosfēru ikdienā un svētkos labvēlīgi ietekmējusi kādu spurainu tīnīti.
     Trešklasnieki Justīne un Aivis atveidoja anekdotiskus dialogus.
Pēc priekšnesumiem notika olu ripināšanas sacensības, sišanās ar olām. Balvās varēja dabūt visdažādākās olas. Klāt sāls, un varēja baudīt pēdējo Lieldienu mielastu.>>vairāk, bildes

Pirmsskolas skolotāju seminārs

 

29.martā Dravnieku pamatskolā notika Riebiņu novada pirmsskolas izglītības pedagogu seminārs Lieldienu gaidīšanas noskaņās, uz ko bija ieradušies Riebiņu novada pirmsskolas skolotāji.             
        Semināra dalībniekus sagaidīja Dravnieku pamatskolas direktors Jānis Znotiņš, kas iepazīstināja ar pamatskolas aktualitātēm un izrādīja skolas telpas.          
       Semināra dalībniekus sveica skolas skolēni ar teatralizētu uzvedumu „Modinām pavasari”, savukārt Viļānu mūzikas un mākslas skolas māksliniece Maija Pudāne semināra dalībniekus aicināja uz radošajām darbnīcām. Pēc kopīga darba semināra dalībnieki iebaudīja sātīgas pusdienas.   
       Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un Dravnieku pamatskolas pedagogiem par atbalstu semināra organizēšanā!>>vairāk, bildes

 

Skatuves runas konkurss

23.februāra pēcpusdiena bija veltīta vārda mākslai un mūzikai – skolēni un skolotāji pulcējas uz skatuves runas konkursu un skolas meiteņu ansambļu uzstāšanos.
Pasākumu vadīja divas enerģiskas, atraktīvas „draudzenes” no 9.klass. Viņas publiku iesaistīja dzejas radīšanā, sadarbojās ar Sniegavīru un Zvirbuli, sēdēja „pie tējas tases” un uzdeva jautājumus skatītājiem. Pa vidu skanēja ansambļu dziedātās dziesmas un uzstājās runātāji. To nebija daudz, bet viņu sniegtie priekšnesumi bija izteiksmīgi. Pat pirmsskolas audzēknis piedalījās! Uz novada skati tika izvirzītas 5 skolnieces : Ivita Štika, Marta Mičule, Viktorija Vinogradova, Amanda Anusāne, Baiba Maliņa.
Pamatskolas grupas pārstāvēm – Amandai Anusānei, Viktorijai Vinogradovai, Baibai Maliņai – labi veicās novada konkursā, kur meitenes ieguva attiecīgi 1., 2. un 3. vietu.
Amandai uzticēts aizstāvēt novada godu reģiona konkursā.
Ansambļu skatē 1. – 4.klašu meitenēm tika II pakāpes diploms, 5. – 9.klases meitenēm – III pakāpes diploms.


>>vairāk, bildes

Valentīndiena

14.februārī mūsu skolā tika svinēta Valentīndiena – visu mīlētāju diena. Skolas pašpārvalde krāšņi izrotāja ēdamzāli, lai priecētu pasākuma skatītājus ar sirdīm un sarkano krāsu.
Pasākuma vadītāju lomās iejutās 9. klases skolēni – Valērija un Raivis, kas radīja iespēju  redzēt Ievas un Ādama pirmo satikšanos, izdzīvot stāstu par mīlestību, kurš kā jau vienmēr beidzas ar laimīgām beigām. Bija sagatavoti vairāki pārsteigumi  skatītājiem – burvīgas modes dāmas, uzstājās mūsu skolas zvaigznes – PoPielas  pārstāvji, tika skandēti Valentīndienas ticējumi.  Savukārt žūrija vērtēja visus priešķnesumus, bet uzvarētāji saņēma dāvanas. Īpašs paldies 9.klases skolēniem par jauki noorganizēto pasākumu!

>>vairāk, bildes

Holandes studentu ciemošanās

 

 
Janvārī skolā viesojās Tilburgas universitātes studenti no Nīderlandes. Tas bija viņu pirmais Latvijas apmeklējums un atstāja dziļu iespaidu par redzēto un dzirdēto šeit. Mēs izmantojām iespēju tikties ar viņiem, uzaicinot apmeklēt Dravnieku pamatskolu.
Ar interesi noklausījāmies viņu stāstījumu par vienu no bagātākajām Eiropas valstīm, par viņu dzīvesveidu, kultūru, tradīcijām un izglītības modeli. Īpašu uzmanību studenti pievērsa izglītības nozīmei un tam, cik svarīgi mūsdienās ir apgūt vairākas svešvalodas, lai sarunas varētu ritēt raiti, bez tulka palīdzības. Viņi visi Bram Coenen, Freek Coenen, Diederik Koster, Ivo van Well studē prestižajā Tilburgas universitātē un apgūst ekonomiku.
Stāstījuma laikā viņi atzina, ka ir patīkami pārsteigti par silto uzņemšanu, skaisto Latvijas ziemu un gardo latviešu virtuvi. Atvadoties solīja, ka vasarā apmeklēs Latviju vēlreiz!>>vairāk, bildes

 

 

 

Ziemassvētku koncerts

                                                               Ziemassvētku koncerts
                                                   Svētki nāk un aiziet, bet paliek prieks
                                                           Par svecēm, egli, dāvanām,
                                                        par sirdi, ko cilvēks neaizliedz,
                                                             dvēselei mācot būt baltai.
                                                  U n tad nav svarīgi, ir vai nav sniegs,
                                                       Jo ceļš atvērts gaišākām domām...
 
Šajā dienā bērni kopā ar vecākiem piepildīja skaisti izrotātu zāli Stabulnieku kultūras namā, lai kopā ar rūķiem meklētu Ziemassvētku sajūtas. Skanēja Ziemssvētku dziesmas, dzejoļi, leļļu teātra uzvedumi „Ziemassvētku jampadracis” 4.klašu skolēnu izpildījumā, savukārt 3.klases audzēkņi rādīja iestudējumu „Eglīti meklējot”. Skatītāji baudīja dejotāju priekšnesumus. Īpašu prieku visiem sagādāja teātra pulciņa uzvedums „Sapnis sniegā”, kurā galveno varoni attēloja Aivis Upenieks. Bet koncerta kulminācija bija Ziemassvētku vecīša ierašanās ar dāvanu maisu, ko īpaši gaidīja paši mazākie koncerta apmeklētāji.
Skaisti un sirsnīgi radījām Ziemassvētku sajūtu kopā ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti!
 
>>vairāk, bildes

 

Latvijai - 93

                          
Es dzīvoju zemē,
kur Daugava viļņus uz jūru nes,
kur māju logos uguns deg,
Kur miglas vāli tik balti,
Kur ābeļdārzos āboli smaržo,
Kur ceriņos meklējam laimi,
Kur dārzos visskaistākās puķes zied,
Kur jāņugunis nenodziest un gulbji kā padebeši peld,
Kur brīvība smaržo un nākotne sauc.
Es dzīvoju zemē, ko par Latviju sauc.

 Tēvzemes nedēļā Dravnieku skolā ievijās Latvijas ceļš – tāds krāšņs un bagātīgs, dāsns un interesants.  Ceļš, kurš  atveda mūs visus uz Stabulnieku KN, lai svētku priekšvakarā mēs visi kopīgi izstaigātu  Latvijas ceļu, apstājoties, aizdomājoties un izjūtot to skaistumu, to domu spēku,    kurš palīdz mums visiem.  Kur noklausījāmies svētku koncertu, kurš iesākās ar pasaku. Pasaku par jums un mums. Pasaku, bez kuras mēs nebūtu uz šīs pasaules. Par tautu, kura mita koka namiņos, par tautu, kura piesieta pie jūras. Pasakas beigās visi kopīgi vienojāmies mūsu tautas lielā dziesmā – Latvijas valsts himnas nodziedāšanā. Turpinot aizsākto tradīciju pirms gada, tika pasniegti Ceļojošie kausi un medaļas Draudzības skrējiena uzvarētājiem starp klašu grupām :
1.– 3. klašu grupā  - 3.klasei, 4. – 6. klašu grupā - 6.klasei, 7. – 9. klašu grupā - 9.klasei.
Tika pasniegti arī Riebiņu novada domes Pateicības raksti skolas darbiniekiem – skolotājai Valentīnai Mičulei. pavārei Ritai Vēverei, saimniecības pārzinim Jurim Stikānam par apzinīgu un godprātīgu darbu. Koncerta izskaņā vadītāji mums visiem novēlēja rīta pastaigā paspēt saķert pēdējo rudens lapu un aizdomāties par to, kur sākas un kur beidzas Latvijas ceļš.
                           
>>vairāk, bildes                                                                                                                                                             

 

                                     

Skolotāju diena

                         
Liegi dejojot rudas lapas aizdejo vasaru prom
Skumji raudot debesis atnes tumšākus vakarus
Un tad, kad šķiet, ka salnas paņems pēdējos ziedus
Mārtiņrozes spītīgi dzīvo un tic.

Ar šīm dzejas rindām skolotāju dienas svinīgo daļu ievadīja 9. klases skolēni – pasākuma vadītāji – Beāte un Raivis. Viņi aicināja mūs visus doties līdzi mazā ekskursijā pa iedomu muzeju, kur tika atklāta jauna izstāde “Skolotāju portretu galerija.” Pēc katra stāstījuma bija kāds ieraksts izstāžu zāles apmeklētāju grāmatā, proti, kāds sveiciens galvenajiem izstādes varoņiem – skolotājiem.
Paldies devītajiem par skaistajiem mirkļiem, par labajiem vārdiem, par īpaši veidotu deju mums visiem!
                           
>>vairāk, bildes                                                                                                                                  

                

Dravnieku pamatskolai - 90


    2011. gada 29. oktobrī uz Dravnieku pamatskolas jubilejas svinībām Stabulnieku kultūras namā ieradās skolas absolventi, skolotāji, darbinieki un viesi.
     Pēc pasākuma vadītājas Skaidrītes Ūzuliņas ievadvāŗdiem svinību sākumā skanēja Valsts himna, bet pēc tās sekoja skolas direktora Jāņa Znotiņa uzruna. Dravnieku skolas deviņas atmiņu sveces iededza atbilstošā gadu desmita skolas absolventi. Pirmo atmiņu sveci iededza Riebiņu novada domes izpilddirektors Āris Elsts, bet otro  - skolas direktors Jānis Znotiņš, jo pirmo divu gadu desmitu absolventi uz skolas jubileju nebija ieradušies. Trešās desmitgades sveci aizdedza 1944.gada absolvente Helēna Mediņa, bet ceturtās desmitgades sveci  - 1955. gada absolvents, medicīnas doktors, Rīgas Stradiņa Universitātes asociētais profesors Antons Skutelis. 60. – 70. gadu atmiņu sveci iededza 1965. gada absolvents Juris Tučs, bet par nākamajiem desmit  gadiem – Lonija Sīle, kura skolu ir absolvējusi 1971. gadā. 1981. gada absolvents Gunārs Svilāns skolas svečturī iededza septītā gadu desmita atmiņu sveci, bet astotā gadu desmita – 1999. gada absolvents Atis Litaunieks. Ilona Cvetkova – 2002. gada absolvente, aizdedza pēdējās desmitgades atmiņu sveci.

>>vairāk, bildes                                                                                                                                  

             

Ziedu piramīdas

Kļavlapu putenī stāvēt, dvēseli atvērt rudens smaržām,
Sajust rudens elpu sevī plūstam, krāsainu gaismu ietekam.
Kļavlapu putenī stāvēt, savu sapni rokās satvert,
Pret debesīm pacelt, ļaujot rudens gaismai svētīt to!

Skolas čaklie rūķīši (skolēni) aktīvi rosījās skolas pļavā. Lai veidotu dārzeņu, koku lapu un ziedu piramīdas. Viņu sarūpētās dabas veltes, viskrāšņākie rudens ziedi, kā varavīksnei atrauti gabaliņi, veidoja vienotu mozaīku. Ziedi pamazām aizvērs acis rudens salnu priekšā, bet mums visiem paliks prieks un gandarījums par vasaras dāsnumu un par savu veikumu.

>>vairāk, bildes                                                                                                                                                                      

 

                               

Zinību diena


Kad vasara savu karsti ziedošo elpu sāk atvēsināt,
Kad labestības vārpas dzelteni smagas liecas līdz dāsnajai zemei,
Kad asteres, gladiolas un lielziedu dālijas sacenšas savā krāsu daudzveidībā,
Tad ar krāsainiem puķu klēpjiem rokās,
Nāk zinību diena – jaunais mācību gada sākums.
 
         Dravnieku pamatskolā valda priecīgs notikums, rokās smaržo rudens ziedi. Skanot skolas zvanam, devītklasnieki goda vietās sēdina pirmklasniekus, viņu vecākus un audzinātāju. Skolas direktors priecīgs, ka skola bagāta ar apņēmības pilnajiem skolēniem, ar saprotošiem un atbalstošiem vecākiem, ar strādāt gribošiem un varošiem skolotājiem un visu pamanošiem tehniskajiem darbiniekiem.
Lai dvēseliski bagāts, enerģijas pārpilns šis jaunais mācību gads mums visiem!


>>vairāk, bildes