Ekskursija uz Līgatni

20.oktobrī- skolasbērniem prieki- ekskursija uz Vidzemi. Laiks labs, uzspīdēja pat saulīte, kaut gan no rīta mīnusiņi un Vidzemes ūdeņos visu dienu redzami ledus viznīši.

Vispirms uzkāpjam Brežģa kalnā, vērojam Vidzemes ainavu.

Turpinājumā pamatīga ekskursija Līgatnes slepenajos pazemes bunkuros, kur gida pavadībā izgājām daudzas telpas- gan telefonu centrāli un sakaru kabinetu, gan 1.sekretāra kabinetu, gan „Ļeņina istabu”, gan citas telpas. Interesanti, cik tur viss bija slepeni- neviens nezināja, kas tur ir. Gūts ieskats par padomju laikiem un valsts drošības sistēmas organizāciju. Uzvilkām gāzmaskas, apzinoties, ka katram pašam arī jāgādā par drošību ekstremālos apstākļos.

No pazemes bunkuriem- brīvā dabā Līgatnes parkā, kur pūces un ūpji gudri grozīja galvas, redzējām arī vāveres, seskus, lapsas  un ūdenī plunčājās, lēni pastaigājās lāči, kāri ar kārklu zariem mielojās staltie aļņi. Jauka kāpšana pa trepītēm, un kur nu vēl skatu tornis!

Piestājām „Lustūzī”, kur vīna pagrabi, izteiksmīgas klintis un alas. Selfiji ar gulbjiem un pīlēm- cik romantiski un skaisti.

Atpakaļceļā noraugāmies uz Āraišu ezerpili, balto baznīcu, kuras apkārtnē norisinājās M.Zariņa „Rūķos un Pūķos” aprakstītie notikumi.

Lielveikals Madonā, un tumsā atgriežamies savā Latgalē  noguruši, svaigu gaisu saelpojušies un apmierināti.