Mūka muzejā

1.martā mūsu skolas skolēni devās izglītojošā braucienā uz Galēniem. Apmeklējām R.Mūka muzeju un tajā izvietoto izstādi “Trīs zvaigznes Latvijas mūzikas zvaigznājā”. Tas ir stāsts par trim pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem: dziedātāju Elīnu Garanču, diriģentu Marisu Jansonu un vijolnieku Gidonu Krēmeru. Izstādē akcentēti mazāk zināmi fakti par izcilo mākslinieku dzīves un izglītošanās ceļa sākumu Latvijā. Katru no izstādes stāstiem papildina video stāsti un interaktīva spēle. Mums bija iespēja salikt “pogu orķestri”, ko bērnībā, atdarinot tēvu, izveidojis Mariss Jansons, atminēt, kurai Elīnas Garančas atveidotajai operas lomai atbilst attēlā redzamais tērps, kā arī izmēģināt, vai vieglāk vijoli turēt ir ar vai bez lakatiņa.

Tad devāmies uz parku, kur izstaigājām R.Mūka Filozofijas taku un aplūkojām tur izvietotās 11 koka skulptūras. Bija interesanti un izzinoši.