Novembris

2.novembrī skolas bērni apmeklēja zobu higiēnistu un ieguva tīrus zobiņus.

7.novembrī spēka sacensībās “Lāčplēša tvēriens” Pēteris Briška ieguva 2.vietu, Mairita Veigure-  5.vietu.

8.novembrī dambretes sacensībās Līvānos U-10 grupā 3.vietu izcīnīja Astrīda Trūpa, Oksana Vulāne, Aldis Veigulis, Sandis Endijs Dimitrijevs. U- 13 grupā 3.vietu izcīnīja Dagnija Vītoliņa, Olivia Dalova, Kristiāns Uiska, Dairis Uiska.

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām piedalījāmies Likteņdārza  rīkotajā konkursā par lielāko novada sveci. Skolēni  vāca parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā sadarbībā ar SIA "Baltic Candles" tiktu izlietas piecas lielsveces – pa vienai katram novadam - Latgalei, Kurzemei, Vidzemei, Zemgalei un Rīgai. Skola saņēma pateicību par dalību konkursā.

28.novembrī skolā notika ugunsdrošības un evakuācijas mācības. Svarīgu informāciju un vērtīgus padomus sniedza Latgales reģiona brigādes Preiļu daļas inspektors virsleitinants Edgars Krekels un Riebiņu novada domes darba aizsardzības speciālists, atbildīgais par ugunsdrošību Artūrs Meluškāns. Arī skolēni varēja izmēģināt un pārbaudīt savas prasmes ugunsgrēka dzēšanā.

Pasākumi akcijas “Skolas soma” ietvaros:

7.novembrī  nodarbību vadīja mūzikas instrumentu izgatavotājs Aleksandrs Maijers no Krāslavas. Meistars demonstrēja daudzus un dažādus instrumentus, klausījāmies to radītās skaņas. Bija aizraujoši un interesanti. Vēlāk arī  bērni varēja tos izmēģināt. Tad meistara Aleksandra vadībā skolēni gatavoja niedru stabules, ieskandināja tās un ieguva savā īpašumā.

15.novembrī apmeklējām Raiņa muzeju Jasmuižā, kur notika vaska sveču liešana. Sākumā bija jāsagatavo silikona formiņas. Tad tajās iepildīja vasku un sākās gaidīšana, kamēr vasks sacietēja. Šai laikā minējām mīklas un lasījām ticējumus par svecēm. Klāt bija pats interesantākais brīdis- svecīšu izņemšana. Drīz vien katram rokā bija kāds jauks dzīvnieciņš- svecīte. Turpinājumā iepazinām Latgales keramikas kolekciju, kas atrodas šajā muzejā un noskatījāmies filmu par Raini un Aspaziju.

KAA pasākums “Esi savas dzīves kapteinis!”

27. novembrī ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Riebiņu vidusskolā notika nodarbība “Esi savas dzīves kapteinis!”, kuru vadīja personīgās izaugsmes treneris Niks Jansons. Pasākumā piedalījās Riebiņu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēni, kā arī Dravnieku pamatskolas un Sīļukalna pamatskolas 9. klašu skolēni.

Lektors interesantā, aizraujošā veidā, stāstot par savu karjeras un personības izaugsmes ceļu, jauniešiem atklāja veiksmīgas dzīves veidošanai un sasniegumu gūšanai svarīgas vērtības un īpašības, kuras ir jāizkopj un jāattīsta sevī. Uzsvēra to, cik svarīga ir izpratne par sevis izzināšanu, savas uzvedības vadīšanu, paškontroli tuvāku un tālāku mērķu uzstādīšanu un plānošanu, lai veidotu sevi kā spēcīgu personību, kura var izvirzīt un arī sasniegt ambiciozus karjeras mērķus 21. gadsimta darba tirgum.

Niks Jansons ir spilgta personība, kurš samērā īsā laika posmā ir sasniedzis ievērojamus un iedvesmojošus savas personības izaugsmes un karjeras mērķus un kurš ar savu personīgo dzīves stāstu prata aizraut mūsu jauniešus. Par to liecināja daudzi nodarbības beigās skolēnu uzdotie jautājumi.